30 kwi 2016

[Poradnik] Jak zostać hejterem?

Każdy, kto tylko udziela się na portalach społecznościowych musi być przygotowany na hejt - XX-wieczną broń, która - w przeciwieństwie do pocisków karabinu - praktycznie zawsze trafia w cel - konkretnie najsłabszy punkt. I choć żyjemy w dobie homoseksualistów i transseksualistów, a bycie tolerancyjnym jest wręcz modne, nadal mamy problem z jednym - czyimś sukcesem, miłością, a przede wszystkim szczęściem. Oczywiście nie mówię o konstruktywnej krytyce czy zwykłym "nie podoba mi się", lecz komentowaniem czegoś bez jakiejkolwiek wiedzy na ten temat i co najgorsze znęcaniu się psychicznym, co z kolei za sobą ciągnie: zaniżanie samooceny, poczucia własnej wartości, utratę wiary w siebie. No ale jednak skądś ten hejt musi się brać. Jak to wytłumaczyć? Komuś się nudzi, więc wtrynia swoje trzy grosze, aby tylko zdenerwować inną osobę? A może skrycie ją podziwia, zazdrości, a co za tym idzie robi wszystko, aby straciła swoją pozycję? Tutaj budzi się słynna mentalność Polaka: W Holandii, gdy jeden gospodarz ma 3 krowy to jego sąsiad zrobi wszystko, żeby mieć 4 krowy. W Polsce, gdy jeden gospodarz ma 1 krowę to jego sąsiad życzy mu, żeby zdechła, wtedy będą mieć po równo. Może i jest to stereotyp, ale czy nie jest w nim choć ziarno prawdy? Dlatego też dzisiaj przygotowałam poradnik "Jak zostać hejterem?".



JAK ZOSTAĆ HEJTEREM?
Komentuj wszystko i wszędzie, oczywiście negatywnie. Wyzywaj dziewczyny od grubych, wytykaj im każdą niedoskonałość, twórz o nich plotki. Oczywiście jeden komentarz nie wystarczy, bo może go nie zobaczyć bądź zignorować, więc koniecznie spamuj, a najlepiej pod wieloma nazwami, aby pomyślała, że faktycznie tak jest i popadła w depresję. Pod filmikami na YT koniecznie dawaj łapki w dół, a jeśli dostępna jest ocena strony oczywiście dawaj po jednej gwiazdce. W momencie gdy piszesz recenzję produktu czy też restauracji rób to umiejętnie, aby odbiorcy uwierzyli. Jeśli chcesz osiągnąć wyższy level - załóż fake'owe konto, bo anonimy dawno wyszły z mody.

CO HEJTOWAĆ?
Wszystko i wszystkich.

GDZIE HEJTOWAĆ?
Na blogach, stronkach na Facebooku, pod filmikami na YouTubie, na Twitterze i koniecznie na Instagramie, pod aplikacjami w sklepach typu Sklep Play, na stronach internetowych, na forach, na czatach, na Asku.

PRAWA I OBOWIĄZKI HEJTERA
- Ograniczona wolność słowa - dopuszczalne tylko negatywne opinie, z naciskiem na wulgarne słowa.
- Brak możliwości uzasadniania swojej opinie: wszystko jest złe i kropka.
- Dowolność wyboru obiektu hejtu - pojedyncza jednostka, fandom, stron.
- Solidarność - hejterzy stoją za sobą murem.
- Anonimowość - prawo do nie ujawniania o sobie żadnych informacji.
- Kłamstwo ponad prawdą - w momencie wykazania pozytywnym zainteresowaniem należy i tak coś/kogoś zhejtować.
- Brak ograniczeń wiekowych.

A teraz już tak na poważnie. Kilka miesięcy temu Disney Polska organizował kampanię "Dodaj znajomego", która uczyła, jak radzić sobie z hejterami i jak reagować na ich niemiłe komentarze. W związku z tym ukazała się nawet piosenka Mariki "Nie hejtuję" i jak tylko zaczęłam pisać ten post to mi się przypomniała, a nawet okazała się przydatna. Otóż w drugiej zwrotce jest bardzo ciekawy fragment: "Wolę się z tobą śmiać, ale nie z ciebie. I nie wymądrzam się, gdy czegoś nie wiem. A kiedy ktoś, coś robi po swojemu, ja nie mam z tym problemu". Każdy powinien się do niego stosować, bo hejt jeszcze ani razu nie prowadził do czegoś dobrego.

JAKI HEJT SPRAWIŁ WAM NAJWIĘKSZĄ PRZYKROŚĆ?
UDOSTĘPNIJ TEN POST
Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.